Fudbaleri Rome bili su na pragu novog kiksa, ali su u nadoknadi vremena uspeli da pobede Speciju sa 4:3 u utakmici 19. kola Serije A.

Roma je tokom prošle nedelje ispala iz Kupa od Specije nakon poraza od 4:2, a zatim je registrovan službeni rezultat 3:0 nakon što su Rimljani napravili nedozvoljenih šest izmena.

Nedelju je obeležio i sukob trenera Fonseke sa Edinom Džekom, a ekipa je ipak uspela da se trgne i revanšira Speciji za eliminaciju iz Kupa.

Borha Majoral postigao je vodeći gol u 17. minutu, ali je greška golmana Lopesa omogućila gostima da na poluvreme odu sa nerešeninm rezultatom.

Roma je u razmaku od dva minuta u nastavku meča povela sa 3:1 golovima Majorala i Karsdorpa i činilo se da je na dobrom putu da obezbedi trijumf, ali su gosti imali drugačije planove.

Specija je uspela da smanji na 3:2 u 59. minutu, a onda je Danijele Verde u 90. poravnao na 3:3.

Dramatičan meč u Rimu rešio je Lorenco Pelegrini koji je u drugom minutu sudijske nadoknade povisio na 4:3 i postavio konačan rezultat.

Roma posle 19 odigranih kola ima 37 bodova i nalazi se na trećem mestu, dok je Soecija na 14. poziciji sa 18 osvojenih bodova.