Leandre Tavamba odigrao je sjajan meč u pobedi svog Al Tavona nad Al Ahlijem, čiji su članovi trener Vladan Milojević i Marko Marin.

Al Ahli je u ovu utakmicu ušao sa ciljem da pobedom na prvom mestu preskoči Al Hilal, ali su umesto toga doživeli pravu katastrofu.

Al Tavon je došao do pobede od čak 3:0, i to zahvaljujući upravo Tavambi.

Kamerunac je prvo u 30. minutu asistirao Saneu za 1:0, da bi, nakon što je Al Džui postigao drugi gol pet minuta kasnije, u 45. i sam pogodio mrežu Milojevićevog tima za 3:0.

Nekadašnji trener Crvene zvezde odlučio je da u drugom poluvremenu ostavi u svlačionici očajnog Marka Marina, pa je gotovo izvesno da će bivši fudbaler crveno-belih, koji je u Saudijsku Arabiju stigao upravo na Milojevićev poziv, nakon godinu dana napustiti ovu zemlju.

Uprkos ovom porazu Al Ahli je ostao u trci za prvo mesto sa dva boda manje od vodećeg Al Hilala, dok Al Tavon zauzima šestu poziciju.