Težak dan za "kopljanike" i kapitena Srbije.

Fudbaleri Ajaksa, koje kao kapiten predvodi Dušan Tadić, poraženi su u finalu Kupa Holandije od PSV Ajndhovena rezultatom 2:1 uz dva poništena pogotka.

Ajaks je bio bolji tokom prvog poluvremena, a nakon prvih 45 minuta imali su i gol viška, pošto je Rajan Gravenberč u 23. minutu asistenciju Dejvija Klasena pretvorio u 1:0.

U 45. minutu Nuser Mazruj je iz ofsajda postigao gol za 2:0, pa je on poništen.

No, sve dobro što su uradili u prvom delu „kopljanici“ su prosuli početkom drugog. Prvo je Kodi Gakpo centrirao iz slobodnog udarca u 48. minutu, Ibrahim Sangare je visoko skočio, spustio loptu ka Eriku Gutijerezu, kom nije bilo teško da poravna, da bi sam odva minuta kasnije na semaforu stajalo 2:1 za PSV.

Gakpo je stigao do lopte, sjurio se ka golu Ajaksa i veoma lepim udarcem matirao Martina Stekelenburga.

U 57. minutu Ajaksu je poništen još jedan gol, pošto je Klasen bio u ofsajdu.

Na kraju, PSV je stigao do trijumfa vrednog desete titule u Kupu Holandije.