Liverpul/Foto: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri Ajaksa poraženi su u Amsterdamu od strane Liverpula 3:0, u meču 5. kola grupe A Lige šampiona.

Golove za Liverpul su postigli Mohamed Salah u 42. minutu, Darvin Nunjez u 50. i Harvi Eliot u 52. minutu. Ovim porazom, Dušan Tadić i ekipa su ostali bez teoretske šanse za prolaz u nokaut fazu, pošto su do sada osvojili samo tri boda.

Delovalo je da će Holanđani prvi stići do prednosti, pošto je Tadićeva ekipa veoma napadački ušla u meč.

Prvu šansu su imali već u trećem minutu, kada je nakon dodavanja srpskog reprezentativca Stiven Berghuis pogodio stativu.

U 15. minutu je prošao Edson Alvarez po desnoj strani, ali je Alison sjajno reagovao i sprečio da lopta dođe do Tadića.

Dušan Tadić/Foto: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Gosti su prvi put zapretili tek u 29. minutu, kada je Trent Aleksander-Arnold sjajno centrirao. Ipak, Mohamed Salah nije uspeo da dođe do lopte i golman Ajaksa, Remko Pasver, mirno je reagovao i otklonio opasnost.

Preuzeli su gosti kontrolu tada i nakon majstorije Firmina, Robercon je pogodio spoljni deo mreže.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu je propustio Dušan Tadić u 36. minutu. Nakon kontranapada lopta je stigla do Brajana Brobija na levoj strani, on poslao u sredinu gde je sam ostao srpski fudbaler. Ipak, promašio je kapiten Ajaksa veliku šansu, pošto ga je Trent izblokirao.

Kazna je stigla odmah i Salah je u 42. minutu doveo Liverpul u prednost nakon sjajnog dodavanja Hendersona. Urugvajac Darvin Nunjez se potom obrukao, pošto je promašio prazan gol u 44. minutu.

Liverpul je pitanje pobednika rešio u prvim minutima drugog dela, pošto su golove u 50. i 52. minutu postigli Darvin Nunjez i Harvi Eliot.

Od tog trenutka kao da su se predali igrači Ajaksa i Liverpul je počeo da dominira. Imao je domaćin samo jednu šansu do kraja meča, koju je upropastio Kenet Tejlor u 69. minutu.

Liverpul se nakon ove utakmice nalazi na drugom mestu sa 12 bodova, iza Napolija koji je prvi sa maksimalnih 15 bodova.

Ajaks je treći sa tri boda, iznad Rendžersa koji još uvek nema osvojen bod.