Fudbaleri Partizana pobedili su Novi Pazar sa 1:0 u meču 19. kola Superlige Srbije.

Pobednički gol postigao je Nemanja Jović u 72. minutu, pošto je sjajnim driblinzima izbacio gotovo celu odbranu Novog Pazara.

Partizan je jesenji deo sezone završio na drugoj poziciji sa 43 boda, 10 iza Crvene zvezde, dok je Novi Pazar na 6. mestu sa 31 bodom.

Veoma uzbudljivo prvo poluvreme gledali smo u Humskoj, sa puno velikih prilika, ali se prvi deo završio bez golova.

Partizan je zapretio već u 4. minutu, kada je Menig centrirao sa leve srane, ali je odbrana Pazara otklonila opasnost.

Gosti su prvi put zapretili u 14. minutu, kada se stvorio veliki prostor posle greške Vujačića, lopta je na kraju došla do Majdevca, koji je šutirao sa osam metara iz okreta, ali u spoljni deo mreže.

Deluje da je Samed Baždar krenuo da igra najbolji fudbal, u svakoj utakmici je sve opasniji i opasniji, a sada je njegov udarac izblokirala odbrana Pazara.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Ljubomir Fejsa u 21. minutu. Tada se lopta odbila do njega, a on je iz neposredne blizine promašio prazan gol.

Nastavio se pritisak crno-belih, a nakon dobre kombinacije u 25. minutu, Menig je ostao sam u kaznenom prostoru Pazara, ali je katastrofalno šutirao.

Najbolju priliku gosti su imali u 33. minutu, kada je Lončar šutirao, a Fejsa je skrenuo loptu u korner.

Na startu drugog dela, Dijabate je krenuo da pravi problem odbrani Novog Pazara, koja je morala da ga faulira. Ipak, Urošević je bio neprecizan iz slobodnog udarca.

Rikardo je u 64. minutu legao na travu, nakon što je osetio bol u zadnjoj loži. Odmah je reagovao Petrić, koji je umesto njega na teren poslao Danila Pantića.

Pobednički gol je postigao Nemanja Jović u 72. minutu, nakon što je solo prodorom izbacio gotovo celu odbranu Novog Pazara.

Imao je Partizan i u 81. minutu slobodan udarac iz dobre pozicije, ali je Nathov šut završio daleko iznad gola Novog Pazara.

Do kraja meča su fudbaleri Gordana Petrića čuvali loptu, i bez većih problema stigli su do nove pobede.