Fudbaleri Rada, Bačke i Zlatibora ostvarili su prve pobede u novoj sezoni Linglong Superlige Srbije.

Fudbaleri Zlatibora iz Čajetine pobedili su Mladost sa 1:0, Rad je bio bolji od Napretka (3:1), dok je Bačka slavila sa 2:1 protiv Voždovca.

Ekipa Zlatibora je minimalnim rezultatom od 1:0 ostvarila prvi trijumf u najvišem rangu srpskog fudbala, a strelac jedinog gola bio je Ifet Dakovac u 60. minutu utakmice.

Kada je reč o ekipi Rada, „građevinari“ su bili bolji od Napretka, a glavni posao obavili su u drugom poluvremenu kada su postigli dva gola.

Dušan Stević je u 25. minutu doneo prednost Kruševljanima, da bi do odlaska na odmor Rad izjednačio pogotkom Saše Jovanovića iz penala u 42. minutu.

U nastavku, Martin Novaković i Aleksandar Trninić upisali su se u strelce i tako doneli prvu „trojku“ Radu u novoj sezoni.

Bačka je slavila sa 2:1 protiv Voždovca, a sva tri gola pali su u prvih deset minuta,

Nikola Žakula je zatresao mrežu Voždovca u drugom i osmom minutu, da bi konačan rezultat dva minuta kasnije postavio Marko Živković.

Radnički je u Nišu sa 2:0 pobedio Proleter, dok su Novi Pazar i Radnik igrali nerešeno bez golova.