FK Rad, FK Napredak

Fudbaleri Rada i Proletera upisali su ubedljive pobede u meču 37. kola Superlige protiv Mačve i Inđije sa 7:1 i 5:0.

Proleter je obezbedio opstanak jer pred poslednje kolo ima 50 bodova, a isti je slučaj i sa Napretkom koji ima isti broj bodova posle pobede nad ekipom Mladosti 2:0.

Dve ekipe koje su otpisane u borbi za opstanak nisu imale takmičarski motiv da se ozbiljnije suprostavljaju „građevinarima“ i Proleteru, pa je tu pitanje pobednika rešeno do poluvremena.

Proleter je poveo preko Živojinovića u devetom minutu, zatim je postigao dva atraktivna gola preko Leandra i Ilića u završnih pet, šest minuta prvog dela igre.

U nastavku su Knežević i Živojinović samo potvrdili pitanje pobednika.

Rad je do poluvremena vodio 4:0 protiv Mačve, prvi pogodak primili su Šapčani posle greške golmana Perića, a u strelce su se za tim sa Banjice upisivali Stojisavljević, Kaluđerović, Tučević i Novaković.

Gojković i Busnić su namestili pogodak Novakoviću sa dva dobra pasa, dok je Mačva primila dva gola i posle udaraca iz ugla.

U drugom delu igre se nastavila i agonija Mačve, a Rad, koji nije mogao da se sastavi u prvom delu sezone, sada je efikasniji od prošlogodišnjeg Bajern Minhena.

„Građevinari“ su u drugom poluvremenu dali još tri gola zahvaljujući Mladenoviću u 46, Kaluđeroviću u 58. i Lazareviću u 84. minutu.

Utešni gol za Mačvu dao je Obrovac uz mnogo sreće, jer je lopta posle njegovog udarca udarila u Stojsavljevića i skrenula u mrežu Rada za konačnih 7:1.

Novi Pazar je osvojio važan bod protiv Metalca iako je gubio od prvog poluvremena. Cvetković je doneo prednost Metalcu u 37. minutu, a izjednačio je Tomić u 72.

Zahvaljujući pogotku Tomića, Pazarci su ostali u igri za opstanak jer je Radnički kiksnuo protiv Zlatibora i odigrao 0:0, pa je ostao ispod crte pred poslednje kolo Superlige.

Napredak je, poput Proletera obezbedio opstanak pobedom pod Bagdalom 2:0. Oba pogotka za Kruševljane, koji sada imaju 50 bodova, postigao je Alen Melunović, po jedan u svakom poluvremenu.

Trijumf Kruševljana mogao je da bude i ubedljiviji, ali je Melunović promašio penal na početku drugog dela igre kada je pogodio stativu iz penala.

Superliga 37. kolo:

Inđija – Proleter 0:5 (0:3)

(Živojinović 9, 65, Leandro 41, Ilić 45+2, Knežević 47)

Rad – Mačva 7:1 (4:0)

(Stojisavljević 8, Kaluđerović 32, 58, Tučević 38, Novaković 43, Mladenović 46, Lazarević 84 – Obrovac 89)

Bačka – Crvena zvezda 0:5 (0:4)

(Pavkov 15, Gavrić 25, 36, Petrović 32, Ivanić 86)

Drugo poluvreme:

90+5 KRAJ! Napredak i Proleter su obezbedili opstanak, Radnički i Javor ispod crte pred poslednje kolo

90+3 GOOOL! Javor smanjuje na 2:1

Mijailović je oborio Ruševića, Luka Luković daje gol za smanjenje prednosti Čukaričkog.

90′ GOOOL! Mačva uspeva da da jedan gol Radu

Obrovac je šutirao sa distance, Stojisavljevića je lopta pogodila na putu ka golu i skrenula je u mrežu.

89′ GOOOL! Čukarički vodi 2:0 protiv Javora

Pitanje pobednika rešava Čolović golom u 90. minutu.

86′ Pritisak Novog Pazara

Sise puca pored gola, pa onda korner i gužva u kaznenom prostoru, Prestiž „čisti“ loptu van svog šesnaesterca.

84′ GOOOL! Rad „ubi“ Mačvu, 7:0

Lazarević je dobio loptu iskosa na desnoj strani, šutirao je precizno u dalji ugao gola Mačve i upisao se u strelce.

Novi Pazar pobedio TSC

80′ Dobra šansa Čukaričkog

Srđan Mijailović je šutirao sa 17, 18 metara, bio je precizan, ali je golman Javora odbranio.

73′ GOOOL! Novi Pazar se vadi – 1:1

Tomić postiže pogodak za izjednačenje u Gornjem Milanovcu, Tomić je iskoristio centaršut sa boka i izbliza je glavom zatresao mrežu.

71′ GOOOL! Napredak vodi 2:0 protiv Mladosti

Melunović se iskupio za stativu iz penala. Čečarić je namestio gol centaršutem na prvu stativu sa desne strane, Melunović je podmetnuo nogu i pogodio pod prečku.

65′ GOOOL! Penal za Proleter i 5:0

Golman Inđije pravi faul nad igračem gostiju, Živojinović namešta loptu na belu tačku i stavlja već sada tačku na meč i obezbeđuje opstanak Proletera.

62′ GOOOL! Čukarički vodi protiv Javora 1:0

Baić skače visoko posle centaršuta Tošića. Samo što je ušao u igru, igrač Čukaričkog je postigao pogodak.

58′ GOOOL! Rad vodi 6:0

Jovanović je šutirao, Obrovac je igrao rukom, a Kaluđerović je realizovao penal.

54′ Stativa Radničkog protiv Zlatibora

Radnički iz Niša je u potpunoj ofanzivi u Užicu, pogodili su njegovi igrači stativu, ali i dalje ne mogu do gola.

50′ Stativa Napretka!

Melunović je iz penala pogodio levu stativu gola Mladosti i propustio veliku šansu da udvostruči prednost svog tima.

48′ GOOOL! Rad na 5:0

Mačva potpuno razbijena, Mladenović strelac petog gola „građevinara“.

47′ GOOOL! Proleter vodi 4:0

Filip Knežević strelac. Odbila mu se lopta posle slobodnog udarca od živog zida, on je na tri, četiri metra od gola dočekao i pogodio mrežu rivala.

Prvo poluvreme:

GOOOL! Proleter „tuče“ Inđiju 3:0

Ilić postiže još jedan lep gol u Inđiji, ubrzo posle drugog, tako da je praktično sve već rešeno u ovom susretu.

GOOOL! Napredak u prednosti 1:0

Melunović daje gol za Napredak protiv Mladosti. Sjajno je skočio na drugoj stativi posle centaršuta. Samo minut ranije nije Kruševljanima dosuđen penal, ali im to sada ne smeta toliko.

42′ GOOOL! Rad ima 4:0

Novaković postiže gol, ali su za pogodak zaslužni Gojković i Busnić zbog dva dobra pasa iz probijanja odbrane protivnika.

40 GOOOL! Proleter vodi 2:0

Leandro pogađa posle centaršuta Živojinovića. Odbila mu se lopta na desetak metara od gola, namestio se i zakucao je iz sve snage pod prečku.

38′ GOOOL! Tučević pogađa za Rad, 3:0

Tučević je šutirao sa distance, Mijailović je glavom zakačio loptu i skrenuo joj putanju, Rad daje i treći gol za nepunih 40 minuta.

37′ GOOOL! Metalac u prednosti

Stefan Cvetković daje svoj osmi gol u sezoni. Dobro je ispratio kontru i prodor svog tima po levoj strani, na drugoj stativi je bio spreman da samo zakuca loptu u mrežu rivala.

34′ Dva zicera Javora

Luka Luković prvo dribla pa šutira preko gola, a onda glavom sa pet metara promašuje čistu situaciju.

31′ GOOOL! Rad vodi 2:0

Kaluđerović skače posle kornera u petercu i glavom trese mrežu Mačve. Opet gol posle udarca iz ugla za Rad. Ovim golom „građevinari“ beže iz zone ispadanja.

28′ Savić promašio zicer za Čukarički

Vico je izgubio loptu pred svojim golom, Savić je ukrao i izašao sam ispred Lazovića, koji je istrčao, malo skratio ugao igraču Čukaričkog i odbranio mu udarac sa petnaestak metara.

27′ Odličan šut igrača Radničkog, brani golman Zlatibora

Jako dobar udarac sa distance, parada Miloša Čupića, golmana Crvene zvezde na pozajmici u Zlatiboru, kojom mladi čuvar mreže čuva svoj tim.

21′ Opasna šansa za Javor, Mićović brani

Lazić je lepo izdriblao, centrirao je za Luku Lukovića, ovaj je pucao glavom, ali je Mićović vrhovima prstiju skinuo tu loptu.

15′ Zicer za Kajevića, brani Lazović

Bila je to šansa na utakmici Javora i Čukaričkog, Javor se obranio zahvaljujući golmanu Đorđu Lazoviću.

9′ GOOOL! Vodi i Proleter 1:0

Viktor Živojinović strelac za Proleter, koji je poveo. Mnogo grešaka odbrane Inđije, asistent ostavljen sam pred golom.

8′ GOOOL! Vođstvo Rada 1:0

„Građevinari“ su prvi postigli pogodak na mečevima Superlige u subotu, njima je ovaj gol potrebniji nego otpisanoj Mačvi.