Fudbaleri Mančester sitija savladali su Vest Hem rezultatom 2:1 u prvoj utakmici 26. kola engleske Premijer lige.

Siti je poveo u 30. minutu nakon što je Rubben Dijas postigao pogodak glavom posle centaršuta Kevina de Brujnea.

Vest Hem je uzvratio do kraja prvog dela igre.

Majkl Antonio je imao sjajnu šansu u 40.minutu, ali je njegov udarac sa desetak metara zaustavila stativa.

Najbolji igrač Vest Hema u tekućoj sezoni je bio bolje sreće tri minuta kasnije.

Lopta je posle lepe akcije po desnoj strani stigla do Džesija Lingarda koji je poslao pas na drugu stativu, a Antoniju nije bilo teško da poravna rezultat, postigavši sedmi gol u sezoni.

Vest Hem je rešio da u drugom delu čuva rezultat i to im se obilo u glavu u 68. minutu.

Rijad Marez je posle akcije po desnom boku, zavrnuo loptu u šesnaesterac gde se našao drugi Sitijev štoper Džon Stouns koji je udarcem iz prve postavio konačan rezultat.

Ekipa Pepa Gvardiole stigla je do 20. uzastopne pobede u svim takmičenjima i trenutno na prvom mestu ima 13 bodova više od Mančester junajteda koji u nedelju gostuje Čelsiju.

Vest Hem je upisao sedmi ovosezonski poraz i trenutno je na četvrtom mestu sa 45 osvojenih bodova.