Pobeda mladih "orlova" za nadu.

Fudbalska reprezentacija Srbije do 21 godine pobedila je u Beogradu selekciju Severne Makedonije sa 2:1, u meču sedmog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2023.

Srbija je povela golom Miloša Pantovića u devetom minutu. On je iskoristio centaršut iz kornera Nikole Terzića i glavom se upisao u strelce.

Od 67. minuta gostujuća selekcija je igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Besar Iseni.

U 82. minutu Srbija je povećala rezultat golom Nemanje Jovića, a minut kasnije gol za Makedoniju je postigao Bojan Dimovski.

Na klupi reprezentacije Srbije debitovao je selektor Goran Stevanović.

Srbija je treća u grupi H sa osam bodova, i tri utakmice pre kraja kvalifikacija zaostaje za prvoplasiranom Francuskom osam, a drugoplasiranom Ukrajinom pet bodova, uz utakmicu manje, dok je Severna Makedonija četvrta sa šest bodova.

Ovom pobedom „orlići“ su zadržali teoretsku šansu da se plasiraju na smotru najboljih mladih selekcija koja će biti odigrana od 9. juna do 2. jula 2023. u Rumuniji i Gruziji.

U sledećem kolu Srbija dočekuje Jermeniju, a Severna Makedonija na svom terenu igra protiv Farskih ostrva.