Fudbaleri Sparte iz Praga pobedili su Opavu u meču 13. kola češke Prve lige sa 3:0.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Srđan Plavšić upisao se u strelce u tom meču u 90. minutu utakmice.

On je dobro ispratio akciju svoje ekipe kroz sredinu, Andreas Vindhajm koji je vukao loptu sa krila ga je video i samo ju je prosledio Plavšiću.

Srđanu nije bilo teško da pogodi mrežu jer se izdvojio i bio je sam, a ovo mu je četvrti pogodak ove sezone u dresu praškog tima. Ima uz to i dve asistencije.

Inače, prvi gol za Spartu, na meču protiv Opave je postigao Lukas Julis već u trećem minutu, dok je na 2:0 autogolom u 73. povećao Tomas Čvančara.

Sparta je ove sezone posle 15 odigranih utakmica na trećem mestu češkog prvenstva i kaska šest bodova za vodećom Slavijom, dok je sa Jablonecom izjednačena.