Pojedini srpski igrači imali su lepo veče u Ligi Evrope, naročito to važi za Srđana Plavšića i Aleksandra Pešića.

Sparta iz Praga deklasirala je Seltik kao domaćin, i to preokretom sa 4:1, a poslednji gol u 94. minutu postigao je Srđan Plavšić.

Nekadašnji krilni igrač Zvezde je na pas Dokala iz kontre istrčao i čak se poigrao sa golmanom i štoperom, koji je mogao da mu zasmeta u poslednjem trenutku.

Ipak, brzina je i ovde bila adut Plavšiću za konačnih 4:1, pa je Sparta ostala u igri za proleće u teškoj grupi sa Lilom i Milanom (podelili bodove sa 1:1), Seltik je zakucan za dno.

Nije se proslavio Nenad Krstičić protiv Zorje, bilo je 3:0 za goste protiv AEK-a u Atini, a Lester i Braga su u ovoj grupi G atraktivno podelili bodove sa 3:3.

U Tel Avivu, navijači Makabija slave Aleksandra Pešića, koji je u 47. minutu izjednačio protiv Viljareala na pas Pereca.

Sjajno se snašao bivši igrač Zvezde u srcu šesnaesterca, pa je Makabi za bod ispred Sivaspora u borbi za evropsko proleće.