Fudbalska reprezentacija Srbije do 19 godina završila je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo bez uspeha i bez ijedne pobede.

„Orlići“ su odigrali nerešeno u Grčkoj sa domaćom selekcijom 3:3, a nije pomoglo ni što je naš tim prvi poveo veoma rano.

Vojin Serafimović je već u trećem minutu zatresao mrežu Grka, da bi Jovan Šljivić, mladi talenat Crvene zvezde bio dvostruki strelac.

Šljivić je duplirao prednost Srbije u 48. minutu, ali je onda Grčka pogocima Hristosa Aleksijoua u 59. i 78. minutu, kao i Kaloskamisa u 72. minutu s penala potpuno preokrenula na 3:2.

Šljivić je svojim drugim golom na utakmici, a trećim za Srbiju postavio konačan rezultat. Direktno na Evro ide Danska sa prvog mesta u grupi i sa devet bodova.

Portugal je završio na drugoj poziciji sa šest bodova, dok su Grčka i Srbija na trećem i četvrtom mestu sa po jednim osvojenim bodom.

BONUS VIDEO: Najsmešnije greške golmana u Bundesligi