Moglo je i bolje, ali je malo falilo da naši fudbaleri pognute glave izađu s terena.

Fudbalska reprezentacija Srbije do 19 godina odigrala je nerešeno sa Izraelom na startu Evropskog prvenstva 2:2.

„Orlići“ nisu imali sreće, iako su imali nekoliko dobrih šansi da meč reše i u svoju korist.

Tek nekoliko loših odluka, reakcija i udaraca bilo je dovoljno da Izrael to kazni i pretvori u preokret, premda ne i u pobedu.

Srbija je počela boljom i angažovanijom igrom u napadu, što je rezultiralo pritiskom i prvim golom na meču.

Zvezdin Nemanja Motika je vukao loptu po boku, uposlio je Marka Lazetića, igrača Milana, a Marko je po zemlji šutirao i pogodio za 1:0 u osmom minutu.

Nakon toga je naš tim imao šansu da postigne i drugi gol, ali se stativa isprečila posle udarca Ilića.

VIDEO Gol koji je spasao Srbiju u 93. minutu na Evropskom prvenstvu

Izrael je izjednačio u 17. minutu kada je Oskar Glouh zatresao mrežu Srbije, a ovom pogotku je šurovao i mladi defanzivac Stefan Leković.

On je u padu probao da interveniše, promašio je loptu i Dor Turgeman je uposlio strelca izjednačujućeg pogotka.

Momci u crvenim dresovima su od tog trenutka zaigrali malo angažovanije, nije ih poremetio primljeni gol, mada nisu to uspevali da materijalizuju.

Izrael je do poluvremena imao osam šuteva, Srbija tri, što nije pokazivalo pravi odnos snaga.

VIDEO Srbija povela 1:0 protiv Izraela, namestio Motika, pogodio Lazetić

Drugo poluvreme donelo je pad u igri „orlića“, rival je igrao opasno u kontrama, a u 74. minutu je Ahmed Ibrahim sa zemlje matirao Ognjena Lukića za 2:1.

Baš kod tog pogotka se više loših stvari poklopilo. Najpre, od našeg igrača je lopta pogodila stativu, golman nije idealno reagovao, još manje Uroš Lazić koji je bio odmah pored, a onda je Ibrahim dobio šansu za popravni i nije je propustio.

Međutim, baš kada se najmanje očekivalo zablistao je dečko od kog se tome nismo nadali.

Stefan Leković je uspeo da se posle šuta i prečke Kneževića iz sredine, nađe na pravom mestu, da pokupi odbitak i glavom sprovede loptu u mrežu za konačnih 2:2 u 93. minutu.

Na Evropskom prvenstvu u grupi B sa Srbijom i Izraelom igraju i Austrija i Engleska, koje svoj meč igraju kasnije u nedelju.

BONUS VIDEO: Top 10 najskupljih reprezentacija na Mundijalu