Bljesak "orlića".

Fudbalska reprezentacija Srbije do 17 godina savladala je Italiju na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj rezultatom 2:0 u okviru 2. kola B grupe i tako zadržala kakvu-takvu šansu da se domogne četvrtfinala.

Nakon poraza u prvoj utakmici šampionata od Slovenije 4:2, izabranici Aleksandra Lukovića imali su imperativ pobede nad „azurima“, i do nej su došli bez primljenog gola.

Srbija je do pobede došla golovima Andrije Maksimovića u 39. minutu i Mihajla Cvetkovića 20 minuta kasnije.

Asistent kod oba gola bio je Matija Popović.

Ovim trijumfom Srbija je došla do situacije da se protiv Španije, koja zauzima prvo mesto na tabeli sa dve pobede, bori za prolaz među osam najboljih. „Orlićima“ je neophodna ili pobeda nad „crvenom furijom“ ili remi, pod uslovom da Slovenija izgubi od Italije.

Utakmica sa Španijom na programu je 24. maja od 17 časova, a Slovenci igraju u isto vreme protiv Italijana.