gol ponisten borusija dortmund mancester siti

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Borusiju iz Dortmunda sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona, ali navijači nemačkog kluba smatraju da je on oštećen.

Tek što se navršilo pola sata igre u prvom poluvremenu, kada je Ederson primio loptu, a DŽad Belingem je bio u blizini i probao je da je ukrade golmanu Sitija.

Kako je Ederson krenuo da ispuca loptu, nije stigao, Belingem je bio brži i čuvar mreže „građana“ je umesto lopte šutnuo nogu igrača Borusije.

To nije omelo Belingema koji je nastavio ka golu i postigao ga, ali ga je odmah poništio sudija Ovidiju Hacegan zbog faula nad Edersonom, koji se posle šuta sručio na travu.

Zbog ovog napada su se nemački navijači pobunili tvrdeći da su zakinuti za regularan pogodak.

U tom trenutku je već bilo 1:0 za Siti posle gola Kevina De Brujnea, a Borusija je izjednačila u 84. minutu golom Marka Rojsa.

To joj nije donelo remi, jer je u 90. minutu Fil Foden rešio meč u korist mančesterskih plavih.