Nisu razočarali.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu sa 3:1 u neočekivano haotičnom „el klasiku“ u okviru 9. kola španske Primere.

Real je relativno lako stigao do dva gola u prvom poluvremenu preko Karima Benzeme u 12. i Federina Valverdea u 35. minutu, a obojica igrača gol su dala sa oko 16 metara.

Čuvali su Madriđani prednost sve do 83. minuta, kada je Feran Tores jedan pas Roberta Levandvoskog iz neposredne blizine sproveo u mrežu, što je bio znak za uraganske nalete Barselone.

Nedugo potom upravo je Levandovski tražio penal nakon kontakta sa čak dvojicom igrača Reala u kaznenom prostoru, ali nije bilo penala uprkos protestima, da bi potom Ansu Fati atraktivan pokušaj u padu zamalo poslao pored stative.

Real je konačan rezultat postavio nakon penala koji je iznudio Rodrigo u sudijskoj nadoknadi, a koji je dosuđen nakon VAR intervencije. Upravo ovaj igrač je pogodio za 3:1 i tako Realu doneo trijumf vredan potvrde prvog mesta na tabeli.

U preostale dve utakmice Primere, Betis je sa 3:1 savladao Almeriju, dok je Espanjol bio bolji od Valjadolida 1:0.