Foto; EPA-EFE/Isabel Infantes

Sve detalje pratiti uživo na Nova.rs.

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali Milan u derbij večeri Lige šampiona rezultatom 3:0.

Strelci su bili Vesli Fofana u 24. minutu, Obamejang u 56. i Džejms u 62. minutu. Ovom pobedom se Čelsi izjednačio sa Milanom na drugom mestu grupe F sa po četiri boda dok je lider Salcburg sa pet. Dinamo je na začelju sa tri boda, pa nas očekuje mnogo uzbuđenja u ovoj grupi.

Krenulo je dosta oštro na obe strane. Igralao se u kost i i vIdelo su oba tima želela da nametnu svoj ritam.

Međutim, ekipa Grejema Potera je polako počela da preuzima inicijativu i vrši sve veći pritisak na gol Milana.

To je dalo rezultata sredinom drugog poluvremena. Čelsi je izvršio ofanzivu i došao do serije kornera. Nakon solidnog pokušaja Tijaga Silve kod jednog, konačno je pao i gol.

Posle velike gužve se sjajno snažno Vesli Fofana i doneo prednost Čelsiju.

Ubrzo je tim iz Londona pogodio i drugi pu mrežu, ali je pogodak Risa Džejmsa poništen zbog ofsaja. Usledio je i veliki problem za domaći tim.

Strelac jedinog kola fofana nije mogao da nastavi meč zbog povrede i zamenio ga je Čalobah, a Milan je u završnici poluvremena propustio kolasalnu priliku.

Igrao se čeetvrti minut nadoknade kada ej Leao napravio dar mar i stvprio šansu. Njegov udarac je odbranio Kepa, a onda je jš bolju priliku iz odbitka imao Krunić ali je bio neprecizan, a zasmetao mu je i Džejms.

To kao da je bila opomena za fudbalere Čelsija koji su u nastavku izašli mnogo skoncentrisaniji i odigrali sjajno poluvreme.

Napadao je Čelsi i oterao rivala pred njegov gol, ato se ubrzo isplatilo.

Domači su duplirali prednost u 56. minutu. Čilvel je probio po levoj strani i loše centrirao i prebacio ceo kazneni prostor. To je sve pratio Ris Džejms koji je pokupio loptu i poslao je na peterac, Fikajo Tomori je loše intervenisao i Obamejang je to kaznio za prednost od 2:0.

Samo šest minuta kasnije je sve bilo rešeno.Sterling je odložio loptu za Džejmsa koji je iz punog trka malo iskosa sa desne strane zakucao u mrežu.

Čelsi je rutinski čuvao prednost do kraja i došao do važne pobede, a isti timovi će se sastati za sedam dana.

Veče je obeležio i Dušan Vlahović. Napadač Juventusa je bio strelac u pobedi protiv Makabija Haife od 3:1

Di Marija je pokazao da ima dobar pregled igre i poslao je loptu koju je pokupio Dušan Vlahović i krenuo u kontru sam prema golmanu.. On je zakoračio unutar šestnaesterca i poslao loptu u donji desni ugao za 2:0. Iako je Makabi smanjio preko Dejvida, Rabio koji je bio strelac prvog gola je još jednim pogotkom rešio pitanje pobednika.

Vlahoviću je pri rezultatu 2:0 poništen gol zbog ofsajda, a briljirao je Angel di Marija koji je imao tri asistencije.

U istoj grupi smo videli iznenađenje u Lisabonu gde je Mesi postigao evrogol, ali je Danilo autogolom doneo bod Benfiki.

Čelsi – Milan 3:0 (1:0)