Fenomenalan meč i mnogo drame.

Fudbaleri Salcburga pobedili su Dinamo iz Zagreba sa 1:0 u trećem kolu grupe E. Strelac jedinog gola je bio Okafor u 71. minutu iz penala.

Videlo se od samog starta da obe ekipe žele pobedu i da će koristiti svaku priliku, ali da se neče srljati po svaku cenu.

Salcburg je pokušao pritiskom da isforsira grešku, ali se odbrana Dinama strpljivo branila.

#related-news_0

Prvu izgledniju šansu su ipak imali gosti i to u 13. minutu. Luka Ivanušec je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan sa golmanom odlučio pucati u levu stranu gola. Kon se bacio kao mačka i odbranio mu šut.

Samo četiri minuta kasnije je usledio i odgovor.

Okafor je imao zicer u petercu nakon odbitka, lai je uspeo da ga Odbijenu loptu je poslao nekoliko centimetara pored leve stative. Pre toga je sjajno prošao Luka Sučić.

Do kraja prvog poluvremena se Dinamo povukao i pretio iz kontre, aimali su ponovo dobru šansu u 36. minutu. Precizan centaršut u šesnaesterac je dočekao Arijan Ademi, ali je lopta prošla malo pored leve stative.

I u nastavku je domaći tim više napadao.

Sjajnu šansu je propustio Benjamin Šeško u 56. minutu. Dobro je pratio centaršut iz kornera i šutirao glavom neometan. Lopta je išla pod prečku, ali je golman čudesno reagovao i odbranio mu šut.

Ipak, pojačavala se ofanziva domaćih što je konačno donelo i rezultat.

Moharami je vukao protivnika za dres i sudija je dosudio penal za Salcburg. Siguran je bio Okafor za prvi gol na meču.

Usledila je velika drama u završnici.

Dinamo je pokušavao da dođe do boda, pa je ostajalo mnogo prostora u odbrani koji je mogao da bude kažnje. To je naročito bio slučaj u 90. minutu.

Šeško je primio niski pas u šesnaestercu, namestio se na šut i opalio iz sve snage u levu stranu gola. Na njegovu nesreću, Dominik Livaković je to sjajno odbranio.

Tada kreće potpuna ludnica.

Zatresao je Drmić mrežu i počeo da slavi veliki uspeh Dinama, a onda je sudija pokazao na ofsajd i poništio opravdano gol što je ujedno bilo i poslednje uzbuđenje.

Posle tri mola Lajpcig ima pet bodova, dok je Dinamo ostao na tri.

Salcburg – Dinamo zagreb 1:0 (0:0)