Fudbaleri Alavesa pobedili suna svom terenu ekipu Atletiko Madrida sa 1:0, u utakmici sedmog kola španske Primere.

Alaves je poveo već u četvrtom minutu golom Viktora Lagvardije i tu prednost je sačuvao do kraja meča.

Ekipa Alavesa je tako upisala prvu pobedu u novoj sezoni i sada je sa ta tri boda pretposlednja na tabeli.

Na drugoj strani, Atletiko je kao zvanični šampion doživeo prvi poraz i sa 14 osvojenih bodova zauzima drugo mesto.

Fudbaleri Alavesa će u narednom kolu Primere gostovati Atletik Bilbau, dok će Atletiko Madrid ugostiti Barselonu.

Valensija je došla do boda u izuetno dramatičnom duleu na svom terenu protiv Atletik Bilbaa.

Atletik je poveo golom Injiga Martineza posle kornera sredinom drugog poluvremena.

Činilo se da su blizu pobede, posebno od 82. minuta, kada je Valensija ostala bez isključenog Maksija Gomeza. Ipak, u petom minutu nadoknade je Markos Andre odlično reagovao i doneo bod domaćem timu. Uroš Račić je ponovo ceo meč gledao s klupe.