Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu ekipu Valensije sa 3:2, u meču 22. kola španske Primere.

Američki igrač Junus Musa je u 25. minutu doveo ekipu Valensije u vodjstvo, a Ugo Duro je u 44. minutu povećao prednost.

Madridski tim je u 64. minutu uspeo da smanji rezultat golom Mateusa Kunje, dok je gol za izjednačenje postigao Anhel Korea u prvom minutu nadoknade.

Pobedu domaćem timu doneo je Mario Ermoso dva minuta kasnije, posle asistencije Kunje.

Srpski fudbaler Uroš Račić ušao je u 88. minutu u igru za gostujući tim.

Aktuelni šampioni Španije zauzimaju četvrto mesto na tabeli Primere sa 36 bodova, dok je Valensija deveta sa 29 bodova.

Atletiko u narednom kolu gostuje Barseloni, a Valensija dočekuje Real Sosijedad.

Fudbaleri Sevilje i Selte odigrali su nerešeno 2:2.

Gosti iz Viga su poveli golom Franka Servija u 37. minutu, a tri minuta kasnije rezultat je povećao Jago Aspas.

U 71. minutu Papu Gomes je smanjio razliku, dok je bod domaćem timu doneo tri minuta kasnije Oliver Tores.

Za Sevilju je ceo meč branio srpski golman Marko Dmitrović, a Nemanja Gudelj je u igru ušao u 71. minutu.

Sevilja je druga u Primeri sa 46 bodova, tri manje od vodećeg Real Madrida, dok je Selta 11. sa 27 bodova.

U sledećem kolu Sevilja gostuje Osasuni, a Selta dočekuje Rajo Valjekano.