Fudbaleri Real Sosijedada savladali su ekipu Atletik Bilbaa u meču 16. kola Primere i tako prekinuli niz od devet mečeva bez trijumfa.

Sosijedad je sjajno igrao do sredine novembra, ali su od pobede nad Kadizom vezali čak devet utakmica bez trijumfa u svim takmičenjima, od čega su na poslednje tri utakmice i poraženi.

Ipak, poslednjeg dana 2020. godine Sosijedad je najavio povratak na staro, a sjajnu partiju krunisali su pobedom nad rivalom iz Baskije, mada jedan gol ne pokazuje svu dominaciju gostujućeg sastava. Poređenja radi, šutirali su 13 puta ka golu rivala, naspram samo četiri pokušaja Atletika.

Pobedonosni gol postigao je Portu već u 5. minutu, nakon što se fantastično snašao u kaznenom prostoru i zatresao mrežu domaćina. Nastavio je Sosijedad da dominira, ređali su se šutevi, ali promene nije bilo, malo zahvaljujući Unaju Simonu, koji je uspeo da saustavi pokušaj Mikela Ojarzabala u 62. minut, a malo i zahvaljujući sreći, pošto je slobodan udarac Aleksandera Isaka završio na prečki.

Sosijedad je stigao do osme pobede na 17 utakmica, na trećem mestu je i ima dobre šanse da se domogne bar Lige Evrope, dok je Bilbao 12. sa 18 bodova.

U drugom meču večeri, poslednjem u 2020. godini, Osasuna i Alaves su podelili bodove, 1:1. Domaći sastav je poveo preko Toresa u 67. minutu, dok je na 1:1 poravnao Perez sa penala osam minuta kasnije.