Fudbaleri Barselone priredili su neprijatno iznenađenje navijačima nakon što su odigrali 1:1 protiv Eibara u utakmici 16. kola španske Primere.

Ekipa Ronalda Kumana imala je lepu priliku da već u devetom minutu povede sa penala.

Pedro Bihas je faulirao Ronalda Arauha, ali je Martin Brajtvejte promašio udarac sa 11 metara.

Istom igraču je nakon VAR intervencije zbog ofsajda poništen gol u 25. minutu.

Barselona je u nastavku meča, u 57. minutu, imala novu veliku priliku za gol, ali je Marko Dmitrvić sjajno intervenisao i u situaciji „1 na 1“ zaustavio udarac Osmana Dembelea.

Samo nekoliko trenutaka kasnije gosti su, nakon velike greške u odbrani Ronalda Arauha, poveli preko Kikea.

Eibar nije uspeo da sačuva prednost jer je u 67. minutu Žunior Firpo poslao loptu u šesnaesterac, a Osman Dembele postavio konačan rezultat.

Barselona posle 15 odigranh utakmica ima 25 bodova i trenutno je sedma, dok je Eibar na 14. mestu sa 16 osvojenih bodova.