Fudbaleri Mančester junajteda i Mančester sitija odigrali su nerešeno 0:0 u derbiju 12. kola Premijer lige.

Junajted je u 183. gradskom derbiju jurio petu uzastopnu pobedu u ligi, ali nisu odigrali utakmicu u skladu sa formom u poslednje vreme.

David de Hea je odlično intervenisao posle šuta Gabrijela Žezusa u prvom poluvremenu, dok je Junajted bio najbliži golu kada je, posle kornera, Hari Megvajer šutirao preko prečke.

Junajtedu je u 48. minutu dosuđen penal, nakon prekršaja nad Markusom Rašfordom, ali je VAR odbacio tu odluku jer se posle dodavanja Bruna Fernandeša Rašford nalazio u ofsajdu.

Siti nije puno pretio u drugih 45 minuta, bilo je nekoliko obećavajućih napada sa obe strane, ali bez prave završnice.

Rezultat do kraja ostao najnepopularniji, uz vrlo skromnu statistiku jer su oba tima uputila tek po dva udarca u okvir gola.

Mančester junajted posle 11 odigranih utakmica ima 20 bodova na sedmom mestu, dok je Siti osmi sa 19.

Oba tima imaju po utakmicu manje, Junajted protiv Barnlija, a Siti protiv Aston Vile.