Incident kakav se zaista ne pamti u Nemačkoj

Navijači Bohuma pogodili su linijskog sudiju čašom piva u glavu, pa je utakmica prekinuta, zatim i otkazana.

Očekuje se da Borusije iz Menhengladbaha ostvari pobedu za zelenim stolom.

Bohum će opet morati da snosi posledice, jer je i pre 11 godina viđen isti incident. Naime, tada je protiv Šalkea takođe pogođen linijski sudija, a „rudari“ su upisali pobedu službenim rezultatom 3:0.

Prekid se desio u 69. minutu kada je Borusija već vodila sa 2:0, nakon što je postigla oba pogotka u šest minuta. Ipak, to je samo razjarilo navijače koji su pogodili linijskog sudiju u naletu besa.

Fudbaleri Bohuma žestoko su kritikovali navijače zbog tog poteza, ali je sudija ubrzo odlučio da se meč ne nastavi. Procenio je da je previše rizično, pa se očekuje da sve bude rešeno službenim rezultatom.