Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Mančester junajted u gradskom derbiju 28. kola Premijer lige sa 4:1.

Siti je slavio na terenu stadiona Etihad i trasirao sebi put ka pobedi još u prvom poluvremenu.

Kevin de Brujne je doveo svoj tim u vođstvo u petom minutu na asistenciju Bernarda Silve (1:0).

De Brujne je ostao sam posle dobre kombinacije „građana“ na levoj strani i centaršuta po zemlji.

„Crveni đavoli“ su imali spreman odgovor i Džejdona Sanča u 22. minutu. Sančo je u sredini pronašao prostora sa 18 metara i poslao je felš za 1:1.

Siti je vratio prednost novim pogotkom De Brujnea u 28. minutu. Lopta se posle nekoliko pokušaja igrača u plavim dresovima izodbijala kao na fliperima do noge Belgijanca koji ju je zakucao pod prečku.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB, ili ukoliko niste korisnik SBB interneta, putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze (PROMO)

U toj akciji Fil Foden nije nagrađen pogotkom jer mu je David De Hea odbranio zicer posle fantastičnog driblinga. De Brujne je imao više sreće.

Na 3:1 povisio je Rijad Marez 68. minutu kada je natrčao na centaršut iz kornera. Sa ruba kaznenog prostora je loptu ispalio u donji ugao gola Junajteda.

Konačan rezultat postavio je ponovo Marez u 91. minutu kada je dobio pas od Ilkaja Gundogana. Ostao je iza leđa odbrane, a De Hea ovog puta nije mogao ništa.

Siti sada ima 69 bodova na prvom mestu Premijer lige, dok je Junajted na petom mestu sa 47 osvojenih bodova.

Premijer liga, 28. kolo:

Votford – Arsenal 2:3 (1:2)

(Kučo 11, Sisoko 87 – Edegor 5, Saka 30, Martineli 52)

Mančester siti – Mančester junajted 4:1 (2:1)

(De Brujne 5, 28, Marez 68, 90 – Sančo 22)

Liverpul – Vest Hem 1:0 (1:0)

(Mane 27)

Aston Vila – Sautempton 4:0 (2:0)

(Votkins 9, Luiz 44, Kutinjo 52, Ings 54)

21.00 Totenhem – Everton

BONUS VIDEO – Savićević: Da je Robi ostao, pobedili bismo Mančester i igrali novo finale Lige šampiona