EPA-EFE/PETER POWELL

Ovakav meč skoro nismo gledali, potpuni debakl "crvenih đavola"

Fudbaleri Mančester sitija pobedi su Mančester junajted na svom stadionu sa 6:3 u devetom kolu Premijer lige.

Po tri gola postigli su Erling Holan i Fil Foden, dok su golove za Junajted postigli Entoni Marsijal (dva) i Brazilac Antoni.

Navijači „crvenih đavola“ su već pre kraja prvog poluvremena napustili stadion, pošto je nakon 45 minuta rezultat bio 4:0.

Foden je več u osmom minutu doveo Siti u prednost, pošto je iskoristio asistenciju Bernarda Silve.

Dugo su „građani“ opsedali gol gostiju, a Holan je u četiri minuta dva puta zatresao mrežu.

Najpre je iskoristio genijalnu asistenciju Kevina de Brujnea, a potom je opet ista kombinacija donela vođstvo od 3:0.

Norvežanin se tu nije zaustavio, pa je do kraja prvog dela upisao i asistenciju za drugi gol mladog Fodena.

Erik ten Hag je uspeo malo da probudi ekipu na poluvremenu, pa je Antoni lepim golom sa distance smanjio na 4:1.

Delovalo je da je Siti „uspavan“, ali su se Holan i Foden ponovo „razgoropadili“ i postigli još dva gola.

Mančester junajted je preko Marsijala uspeo da smanji pred kraj utakmice, ali ništa više od toga nije mogao.