Foto: EPA/ROBERT GHEMENT

Veliki prelazak u srpskom fudbalu – Dušan (2008.) i Miloš Jovanović (2011.), sinovi nekadašnjeg reprezentativca Srbije Milan Laneta Jovanovića, napustili su Crvenu zvezdu i prešli u Partizanovu omladinsku školu.

Kako saznajemo, crno-bele će ovaj transfer koštati simbolično. Zvezdi pripada skromna trening kompenzacija za godinu dana koje su momci proveli u Ljutice Bogdana. Iznos će biti mali, s obzirom na to da nisu imali profesionalne ugovore.

Poređenje sa prethodnim slučajevima

Podsetimo, Partizan je svojevremeno mogao da dobije do 200.000 evra za Nemanju Radonjića, i to za četiri godine u omladinskim kategorijama, a i tada je suma bila ograničena, iako je prelazak u Rumuniju izazvao veliku buru.

U ovom slučaju, Crvena zvezda nije ozbiljno računala na Dušana i Miloša, pa je prelazak prošao glatko, a iako nema preciznih podataka, jasno je da je suma za transfer baš mala.

Porodična odluka

Odluka je, prema saznanjima, bila i lične prirode. Milan Jovanović, nakon transfera starijeg sina Lazara u Štutgart, nije želeo da mlađa dva sina ostanu u crveno-belom sistemu.

Zvezda, s druge strane, može da bude zadovoljna finansijskim bilansom porodice Jovanović – Lazar je došao iz Vojvodine za manje od 30.000 evra, a prodat je Štutgartu za 5 miliona evra.

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Ostavi prvi komentar