Fudbaleri Evertona pobedili su Čelsi sa 1:0 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa engleske Premijer lige.

Everton je u 22. minutu stigao do vođstva nakon što je golman gostiju Eduard Mendi oborio Dominika Kalverta Luina, a precizan sa bele tačke bio je Gilfi Sigurdson.

Čelsi je do kraja utakmice imao inicijativu, ali nije uspeo da stigne do izjednačenja, a u 64. minutu VAR je poništio odluku sudije Džona Mosa koji je po drugi put pokazao na penal nakon duela Bena Čilvela i Kalverta Luina.

Londonski klub prekinuo je niz od devet ligaških utakmica bez poraza, dok je Everton zabeležio drugi trijumf u prethodne četiri utakmice.

Ekipa Karla Anćelotija sada zauzima sedmo mesto na tabeli sa 20 bodova, dok je Čelsi na trećoj poziciji sa 22 osvojena boda.