Novi kiks Andalužana.

Fudbaleri Sevilje i Kadiza remizirali su 1:1 u okviru 34. kola španske Primere.

Sevilja se nalazi u krajnje promenljivoj formi, na prerhodne četiri utakmice dva puta su poraženi i dva puta slavili, zbog čega su ispali iz šampionske trke, ali su ipak u poziciji da se bore za Ligu šampiona. No, ako nastave da prosipaju bodove, i to će biti upitno.

Protiv Kadiza su od 7. minuta imali gol viška zahvaljujući snalažljivom Jusufu En Neziriju, koji je centaršut Ivana Raktića iz kornera sproveo u gol za 1:0.

No, umesto sigurne pobede, Sevilja je doživela novi udarac i to u 66. minutu nakon fantastično izvedenog slobodnog udarca Lukasa Pereza, čija lopta je, uz dosta felša, pogodila stativu sa unutrašnje strane i završila u golu.

Sevilja ima 64 boda, 14 manje od Reala uz meč više, a jedan više od prvog pratioca, Barselone, uz takođe utakmicu viška. Problem za tim iz Andaluzije predstavlja i činjenica da šansu da se dodatno primaknu imaju Atletiko Madrid (61 bod) i Betis (57 bodova), a oba tima imaju utakmicu manje.

Kadiz je 16. sa 32 boda, dva više uz meč više od 18-plasiranog Levantea.