Aleksandar Mitrović je uradio nezamislivo i kada to nije nameravao.

Već je u 67. minutu počeo da slavi posle penala iz kog je lopta završila u mreži Njukasla. Fulamu je na semaforu već pisalo 1:0, Mitrović je slavio sa saigračima, a sudije su pokazale da gol ne važi.

Ispostavilo se da je srpski reprezentativac šutnuo loptu desnom nogom, a da se ona od levog stopala odbila u mrežu.

Pošto nije smeo da je dodirne dvaput pri izvođenju penala, penal nije važio, a ovakva greška se viđa zaista retko.

Zbog toga je odmah postala viralna u Engleskoj gde su svi veći mediji preneli bizarnu situaciju.

„Aleksandar Mitrović se okliznuo dok je izvodio penal i gol je poništen jer je pipnuo loptu dvaput“, pišu iz Skaj Sporta.

Futbal Džo dodaje da je ovo jedan od najbizarnijih penala ikada, a Bličer Riport da je šutnuo loptu od sopstvenog stopala.

Iz Premijer lige su objasnili da je Njukasl zbog toga dobio indirektan udarac, a reakcije na Ostrvu se samo nižu. Uglavnom je svima smešno kako se ovo desilo.

Ili bar svima koji se ne zovu Aleksandar Mitrović pošto je imao savršenu šansu za iznenađenje protiv nekadašnjeg kluba.

Da sve bude još gore po Fulam, Njukasl je na pragu 90. minuta dao gol kada su Kalum Vilson i Aleksander Isak iskombinovali pred smušenom odbranom ekipe sa Krejven Kotidža.

BONUS VIDEO: Pariz dočekao vicešampione sveta