Fudbaleri Rome pobedili su u gostima ekipu Udinezea sa 1:0, u utakmici trećeg kola italijanske Serije A.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Pedro u 55. minutu. On je sjajno šutirao sa oko 25 metara, a lopta se od stative odbila u gol Udinezea.

Roma je upisala prvu pobedu i trenutno je osma na tabeli sa četiri boda, dok je Udineze pretposlednji bez bodova.

Fudbaleri Rome će u narednom kolu dočekati Benevento, dok će Udineze prve bodove pokušati da osvoji na svom terenu protiv Parme.

Ranije tokom dana fudbaleri Sasuola pobedili su na svom terenu Krotone sa 4:1.

Domeniko Berardi je u 19. minutu doneo prednost Sasuolu, izjednačio je Simi u 49. minutu sa penala, ali je domaći tim golovima Frančeska Kaputa u 58. sa bele tačke i u 85. minutu poveo sa 3:1.

Pobedu Sasuola potvrdio je Manuel Lokateli u 93. minutu.

Sasuolo je upisao drugu pobedu i posle tri odigrane utakmice lider je šampionata sa sedam bodova, dok je Krotone i dalje bez bodova.

Fudbaleri Sasuola u narednom kolu gostuju Bolonji, a Krotone dočekuje Juventus.