Siguran start za Napoli i Veronu.

Fudbaleri Napolija savladali su novog prvoligaša, Frozinone na gostovanju 3:1 u subotu na otvaranju nove sezone Serije A.

Situacija po aktuelnog šampiona nije krenula dobro. U sedmom minutu je Abdu Harui sa bele tačke doneo prednost Frozinoneu.

Mateo Politano je zatresao mrežu u 24. minutu i doneo izjednačenje a potom je na scenu stupio najbolji strelac iz prošle sezone, Viktor Osimen.

Nigerijac je postigao dva gola, najpre u 42. minutu, a potom i u 79. Oba puta mu je asistirao kapiten Đovani Di Lorenco.

U subotu od 18.30 igrao se još jedan meč prvog kola. U njemu je Verona slavila minimalnim rezultatom na gostovanju Empoliju.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Federiko Bonacoli u 75. minutu. Srpski fudbaler Darko Lazović nije bio u sastavu Verone za ovu utakmicu zbog povrede mišića.