Fudbaleri Napolija su na svom "San Paolu" pobedili u poslednjem meču 30. kola Serije A ekipu Rome sa 2:1 (0:0).

Reprezentativac Srbije Nikola Maksimović je do 63. minuta sedeo na klupi a onda je zamenio Grka Kostasa Manolasa.

Inače, bilo je to iskupljenje Napolitanaca za poraz od Atalante (0:2), a sa nova tri boda probili su se na šestu poziciju, ispred Milana.

Ostanu li tu, igraće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ali ostalo je još osam kola da se odigra i borba će biti veoma interesantna.

Sve bitnije na meču desilo se u drugom poluvremenu, Napoli je poveo u 51. minutu golom Hozea Kaljehona, Rui je centrirao a napadač Napolija u padu sproveo loptu u mrežu.

Devet minuta kasnije, Roma je izjednačila, Henrik Mkhitarijan je sa 20 minuta šutirao snažno i pogodio desni donji ugao gola Napolija.

Osam minuta pre kraja, Lorenco Insinje je preuzeo stvar u svoje ruke, sjajno je šutirao iskosa sa leve strane i pogodio je levi ugao gola gostiju za konačnih 2:1.