Fudbaleri Intera pobedili su na "Đuzepe Meaci" ekipu Napolija u derbi susretu 37. kola Serije A rezultatom 2:0 (1:0).

Tako su nero-azuri ponovo uspeli da stignu do druge pozicije i preskoče ekipu Atalante koja je prethodno pobedila kao gost Parmu sa 2:1.

Inter je dobro otvorio meč i već u 11. minutu, posle prve prave prilike stigao do prednosti.

Biragi je posle centaršuta sa desne strane pronašao u sredini kaznenog prostora Danila D’Abrosija koji je sa desetak metara pogodio za 1:0.

Potom je do kraja prvog dela usledila serija šansi za goste, ali Lorenco Insinje u 20. i 36. te Mateo Politano u 31. minutu, nisu uspeli da ih iskoriste.

Mogao je Inter na odmor i sa 2:0, ali je golman Napolija Aleks Mere odlično odbranio udarac Marsela Brozovića.

Mogao je arbitar Valeri u 52. minutu da pokaže mirne duše na 11 metara posle igranja rukom u kaznenom prostoru domaćina, ali se nije oglasio i odluka o pobedniku pala je u 74. minutu.

Napadač Intera Lautaro Martines šutirao je snažno sa distance i pogodio desni donji ugao za konačnih 2:0.

Reprezentativac Srbije Nikola Maksimović odigrao je svih 90 minuta u dresu ekipe iz Napulja.