Fudbaleri Atalante su u prvoj utakmici 37. kola Serije A kao gosti uspeli da naprave preokret i pobede ekipu Parme sa 2:1.

Bila je to 23. pobeda „Boginje“ u ovoj sezoni italijanskog prvenstva i još jedan dokaz da su s pravom na drugoj poziciji iza devetostrukog uzastopnog prvaka, ekipe Juventusa.

Izabranici trenera Đan Pjera Gasperinija nisu imali lak zadatak protiv Parme koja je odavno prebrinula sve brige oko opstanka, a domaćin je na poluvreme otišao s golom prednosti.

Dejan Kuluševski, novo pojačanje Juventusa, bio je veoma priseban u gužvi koja je nastala pred golom Atalante u 43. minutu, i uz dosta sreće, uspeo je da zastrese mrežu.

Atalanta se probudila u nastavku, prvo je u 70. minutu Ukrajinac Ruslan Malinovski pogotkom iz slobodnog udarca zatresao mrežu Parme, da bi sve bilo rešeno šest minuta pre kraja.

Alehandro Gomez je posle odličnog solo prodora uspeo da udarcem sa 20 metara pogodi desni donji ugao gola domaćina i tako donese pobedu Atalanti.

Bio je to tačno 98. pogodak ekipe u ovoj sezoni Serije A, što zvuči gotovo neverovatno.

Ostalo im je da u poslednjem kolu postignu dva gola i dođu do fantastičnih sto pogodaka, a pobedom bi stigli i do drugog klupskog rekorda, od 81 boda.

U svakom slučaju, u poslednjem kolu protiv Intera, to neće biti lako, ali nije ni neostvarivo.

Potom, ostaje im da nastave pohod u Ligi šampiona, pošto ih 12. avgusta očekuje duel sa Pari Sen Žermenom.