Serhio Ramos
Serhio Ramos; Foto: Screenshot ESPN FC

Dugo se čekalo da Serhio Ramos bude spreman da ponovo igra fudbal, a u Pari Sen Žermenu su polako gubili strpljenje sa iskunim štoperom. Trebalo mu je samo tri susreta da pokaže ono po čemu je prepoznatljiv.

Ovog puta nije bio u pitanju gol za pobedu u poslednjim minutima nakon kornera, nije bila intervencija koje je mnoge ostavila bez daha, već crveni karton.

Španski defanzivac je na trećoj utakmici u dresu PSŽ (protiv Lorijena) dobio i crveni karton.

Trebalo mu je samo četiri minuta da zaradi dva kartona i da mora prerano u svlačionicu.

Prvi je dobio zbog preoštrog starta, a drugi zbog faula koji je napravio kao poslednji igrač odbrane. I to zadnjicom. PSŽ je do kraja susreta poraza spasao Mauro Ikardi koji je pogodio za 1:1.

Odigrao je samo 130 minuta od početka sezone, dakle tek jednu i po od 19 prvenstvenih mečeva.

Ramosu je ovo čak 27. crveni karton u karijeri, a 20. puta je isključen u Primeri. Pet puta je dobio crveni karton u Ligi šampiona i po tome je izjednačen sa Zlatanom Ibrahimovićem i Dejvisom, dok je jednom isključen i u Superkupu Španije.