Lacio Sergeja-Milinković Savića ispao je iz Lige Evrope nakon što je revanš meč baraža za plasman u osminu finala protiv Porta završen nerešeno, 2:2, pa su Portugalci prošli dalje ukupnim rezultatom 4:3.

Nakon što je meč u Portu okončan trijumfom domaćeg tima 2:1, Lacio je na svom Olimpiku želeo da što pre dođe do izjednačenja, i uspeli su u pravom momentu da „otključaju“ mrežu rivala. Asistirao je Sergej Milinković-Savić, a Ćiro Imobile taj pas okončao prelepim driblingom i laganom egzekucijom za 1:0.

Tri minuta kasnije mreža se zatresla po drugi put, ali je ovog puta pogodak Imobilea poništen zbog ofsajda.

No, već u 31. minutu blo je 1:1, i to nakon greške srpskog reprezentativca. Skrivio je Milinković-Savić penal, Mehdi Taremi preuzeo odgovornost i sa penala poravnao na 1:1.

Početkom drugog poluvremena u 47. minutu Pepe je iz izgledne situacije loptu prosledio pored gola, potom je Luis Alberto takođe loše okončao akciju Lacija. Usledilo je zatišje do 68. minuta, kada je Mateus Uribe dobio loptu u kaznenom prostoru i zicer pretvorio u velikih 2:1 za muk u Rimu.

Pet minuta kasnije Taremi je propustio još jednu šansu za 3:1, potom je Luis Alberto dva puta za dva minuta imao premalo sreće – jednom je šutirao zamalo pored leve stative, drugi put pogodio desnu.

Uspeli su Lacijali da dođu do 2:2 preko Danila Kataldija, koji je odbitak nakon šuta imobilea i pogođene stative sproveo u praznu mrežu, no vremena za bilo šta dalje nije bilo, pa je ostalo 2:2, ukupno 4:3, i prolaz Porta u narednu rundu.

Dinamo iz Zagreba je savlado Sevilju sa 1:0, ali su Zagrepčani poraženi ukupnim rezultatom 3:2, dok su dalje prošli Atalanta (3:0 savladala Olimpijakos, ukupno 5:1), te Lajpcig (nakon 2:2 u prvom meču savladali Real Sosijedad 3:1 – ukupno 5:3).