Sergej Milinković-Savić igra odlično u poslednje vreme i već na drugoj utakmici zaredom je strelac za ekipu Lacija. Ipak, ovoga puta je sam sebi skratio vreme na terenu.

Lacio je u okviru 16. kola italijanske Serije A pobedio Sampdoriju sa 3:1 na gostujućem terenu.

Vodeći gol za nebesko-plave postigao je srpski reprezentativac nakon lepe akcije. Ćiro Imobile je spustio loptu nakon vazdušnog duela, zatim je prosledio do Zakanjija, koji je odlično uočio Srbina na drugoj stativi, te mu dodao loptu.

Sergej je iz prve šutirao i precizno pogodio za vođstvo od 1:0 u sedmom minutu utakmice.

Izabranici Maurisija Sarija tu nisu stali, a italijanski napadač je povisio na 2:0 samo deset minuta kasnije.

Imobile je do kraja prvog poluvremena postigao i svoj drugi gol za 3:0, kojim se izjednačio sa Dušan Vlahovićem na čelu liste strelaca. To je uradio na Sergejevu asistenciju, koji mu je prosledio loptu nakon finte šuta.

Milinković-Savić je inače po tradiciji najbolji protiv Sampdorije u Seriji A, pošto je do sada u karijeri učestvovao u ukupno osam golova protiv ovog rivala.

Ipak, Sergej je sam sebi pokvario izvanredno veče. U 67. minutu Srbin je bio izrevoltiran što mu sudija nije svirao faul, pa je nakon toga uklizao rivalu i dobio žuti karton. Sergej je potom prišao sudiji, a zbog prigovora je dobio i drugu javnu opomenu, koja je značila i isključenje.

Sampdorija je do kraja uspela da postigne samo počasni pogodak. To je uradio Gabiadini pred sam kraj utakmice.

Lacio je ovom pobedom došao do sedmog mesta sa 25 bodova, dok je Sampdorija na 15. poziciji sa 15 bodova.

Podsetimo, Lacio je u prošlom kolu nakon drame remizirao sa Udinezeom 4:4, a Srbin je i tada zatresao mrežu.

SERIJA A, 16. kolo

Bolonja – Fjorentina 2:3 (1:1)
(Berov 42, Hiki 83 – Maleh 33, Birađi 52, Vlahović 67. penal)

Specija – Sasuolo 2:2 (1:0)

(Manaj 35, Gjasi 48 – Raspadori 66, 79)

Venecija – Verona 3:4 (3:0)

(Ćekaroni 12, Crnigoj 19, Anri 28, ck. Ćekaroni 63 – Anri 52. autogol, Kaprari 64. penal, Simeone 67, 85)

Sampdorija – Lacio 1:3 (0:3)

(Gabjadini 89 – Milinković Savić 7, Imobile 17, 37, ck. Milinković Savić 67)

20:45 Juventus – Đenova

Milan – Salernitana 2:0 (2:0)