Fudbaleri Lacija posle 13 godina vratili su se u elitno kontinentalno društvo i to na najbolji mogući način - pobedom protiv Borusije Drotmund 3:1

Rimski klub u 1. kolu grupne faze Lige šampiona savladao je nemačkog predstavnika, a utakmicu je golom otvorio Ćiro Imobile.

Korea je iskoristio grešku gostujućih defanzivaca, presekao pas i potom uposlio italijanskog golgetera.

Već u 23. minutu Lacio je udvostručio prednost posle kornera, a svoju mređu zatresao je Hic.

Neizvesnost je u 71. minutu vratio Holan, ali je samo pet minuta kasnije pitanje pobednika razrešio Akpa Akpro.

Sergej Milinković-Savić bio je među starterima u redovima domaćina, a klubu mesto je u 67. minutu ustupio upravo veznom fudbaleru Obale Slonovače koji je jedan od junaka italijanskog kluba.

U istoj grupi, Klub Briž je savladao Zenit 2:1.