Fudbaleri Lacija savladali su ekipu Milana sa ubedljivih 3:0 u meču 33. kola italijanske Serije A.

Lacijali su do prednosti stigli već u drugom minutu, kada je Ćiro Imobile sjajnim pasom „izbacio“ Hoakina Koreu samog pred gol Milana, pa je nakon rutinske realizacije bilo 1:0.

Dva minuta pre kraja prvog poluvremena Milan je krenuo ka golu Lacija, kombinovali su ispred kaznenog prostora, izgubili su loptu nakon čega je usledila munjevita kontra. Korea je ovog puta preuzeo ulogu asistenta, Maniel Lazari realizatora, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

I treći pogodak je stigao iz kontranapada u 51. minutu. Luis Alberto je iz poslednje linije poslao loptu u prostor, Korea je sjajno ispratio, otišao malo više u stranu, ali je uspeo da veoma lepim i snažnim udarcem pogodi mrežu rivala.

Konačan rezultat postavio je Imobile na asistenciju Lazarija u 87. minutu, ponovo nakon brzopotezne akcije i lake realizacije.

Sergej Milinković Savić nije postigao gol, niti je asistirao, ali je bio jedan od zapaženijih u ekipi Lacija, pošto je konstantno predstavljao pretnju i pravio „višak“, dok je u defanzivnom delu predstavljao nepremostivu prepreku za igrače tima iz „grada mode“.

Ovom pobedom Lacio je došao do 61. boda i prišao današnjem rivalu na pet bodova zaostatka, uz meč manje od Milana, pa „neboplave“ iz prestonice Italije očekuje borba sa Milanom, Juventusom i Napolijem za mesto koje vodi u Ligu šampiona, s obzirom na to da su ove tri ekipe, uz meč više od Lacijala, udaljeni od Rimljana samo pet bodova.

Sa druge strane, Lacio je ovom pobedom napravio i ključni korak ka osiguravanju nasutpa u Evropi, pošto u odnosu na Romu, koja zauzima sedmo mesto (vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope) ima šest bodova više uz takođe meč manje.

Serija A, 33. kolo

Benevento – Udineze 2:4 (1:2)

(Viola 34, Lapadula 83 – Molina 4, Arslan 31, Larsen 49, Braf 73)

Fjorentina – Juventus 1:1 (1:0)

(Vlahović 29. penal – Morata 46)

Inter – Verona 1:0 (0:0)

(Darmijan 70)

Kaljari – Roma 3:2 (1:1)

(Likojanis 4, Marin 57, Žoao Pedro 64 – Perez 27, Facio 69)

Atalanta – Bolonja 5:0 (2:0)

(Malinovski 22, Murijel 44. penal, Frojler 57, Zapata 59, Mirančuk 73 – ck. Šouten 49)

Đenoa – Specija 2:0 (1:0)

(Skamaka 62, Šomurodov 86)

Parma – Krotone 3:4 (1:3)

(Ernani 29, Žervinjo 49, Mihaila 54 – Magaljan 14, Simi 42, 69. penal, Unas 45+1)

Sasuolo – Sampdorija 1:0 (0:0)