Fudbaleri Intera pobedili su Lacio u nedelju uveče sa 3:1, u 22. kolu Serije A. Inter je tako iskoristio poraz Milana i sada je prvi na tabeli sa 50 bodova, jednim više od gradskog rivala.

Romelu Lukaku je bio dvostruki strelac za „neroazure“, dok je njegov partner u napadu Lautaro Martinez postigao treći gol na asistenciju Belgijanca.

Njih dvojica su i protiv Lacija potvrdili da su jedan od najboljih i ubojitijih napadačkih tandema u Italiji.

Inter je poveo u 22. minutu golom Lukakua sa bele tačke, pošto je penal dosuđen u korist Intera zbog faula Veslija Heta. Mikel Fabri je procenio da je njegov start bio preoštar, dunuo je u pištaljku i Lukaku je bio precizan.

Na 2:0 povisio je isti igrač u 45. minutu, kada mu se uz malo sreće odbila lopta između nekoliko igrača Lacija.

Lukaku je na petnaestak metara spremno dočekao poklon i niskim i snažnim udarcem je po drugi put matirao golmana Lacija.

Rimljani smanjuju na 2:1 u nastavku meča. Igrao se 61. minut kada je Sergej Milinković-Savić namestio loptu da izvede slobodan udarac sa oko 25 metara i šutirao je.

Pogodio je u živom zidu svog igrača, Gonzala Eskalantea, lopta je skrenula i prevarila čuvara mreže Intera, pa je pogodak isprva pripisan Eskalanteu, a asistencija Sergeju.

Kasnije je u protokolu pogodak pripisan srpskom igraču i to mu je peti uz osam asistencija ove sezone u svim takmičenjima.

Martinez u 64. minutu postavlja konačan rezultat, gasi nadu Lacija i potvrđuje prvo mesto na tabeli za Inter. Lukaku je povukao kontru i munjevito istrčao desnim krilom.

Odatle je krenuo ka sredini, gde je odložio loptu za Martineza koji ga je ispratio kroz sredinu. Lautaro je bio sam jer je sva pažnja bila na Lukakuu i gol je bio prazan, pa mu nije bilo teško da stavi tačku na meč.

Lacio je sedmi u italijanskom prvenstvu sa 40 bodova, dok je Inter sada na prvom mestu sa 50.