EPA-EFE/SALVADOR SAS

Fudbalerima Selte bilo je dovoljno jedno poluvreme da do nogu potuku Kadiz u meču 13. kola španske Primere i zabeleže treću pobedu u nizu, kojom su se uključili u trku za plasman u Ligu Evrope.

Već u šestom minutu meča bilo je 1:0, kada je Nolito asistenciju Jaga Aspasa pretvorio u prednost, a potom se i sam Aspas sa bele tačke upisao u strelce.

Prethodno, golman Kadiza Ledezma faulirao je Santija Minu kada je igrač Selte sam izašao ispred njega. Provukao se bez kazne, ostao je u igri, ali protiv Aspasa nije imao šanse u tom 31. minutu.

Ponovo je Aspas kreirao gol, egzekutor je lepim udarcem ovog puta bio Francisko Beltran u 43. minutu, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Brajs Mendes iskoristio novu grešku Ledezme i postavio ispostaviće se konačnih 4:0.

Selta je do desetog kola imala samo jednu pobedu, a onda su redom padali Granada, Atletik Bilbao i sada Kadiz, pa je jasno da se tim iz Viga nalazi u sjajnoj formi. Na poslednja tri meča postigli su devet golova uz samo jedan primljen, i istakli kandidaturu za borbu za Evropu, pošto sad zauzimaju deveto mesto, a u narednom periodu ih očekuju Alaves, Hetafe i Ueska, pre nego što odmere snage sa Real Madridom.

Sa druge strane, Kadiz je na poslednjih pet utakmica slavio samo jednom, i to protiv Barselone, ovo mu je bio peti poraz i nalaze se na sedmom mestu sa 18 bodova. Selta je serijom sjajnih rezultata stigla do devetog mesta.