Fudbaleri Atletiko Madrida i Selte odigrali su 2:2 u meču 22. kola španske Primere zahvaljujući golu Fakunda Fereire minut pre kraja utakmice.

Selta je u 13. minutu preko Santija Mine stigla do vođstva. Odličan centaršut i manjak pažnje odbrambenih igrača Atletika Mina je iskoristio da zatrese mrežu rivala.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Markos Ljorente je centrirao a Luis Suarez na lep način loptu preusmerio u gol, pa je nakon prvih 45 minuta rezultat glasio 1:1.

Pet minuta po početku drugog dela Suarez je ponovo bio „prva zvezda“, pošto je dobio loptu u kaznenom prostoru, odbrana je na trenutak zaspala, a Urugvajac nemilosrdno doneo preokret.

U 83. minutu Gimenez je šutirao sa ivice kaznenog prostora i za malo promašio, pa je Atleitko u završnicu ušao sa golom plusa, a kazna je usledila preko Fakunda Fereire, koji je nakon lepe akcije i dobrog pasa loptu samo ubacio u gol za važan bod svog tima.

Kod Atletika se osetio izostanak čak pet igrača zbog koronavirusa, pa je prekinut niz od četiri vezana trijumfa, dok je Selta stigla do trećeg uzastopnog remija. Madriđani ostaju prvi na tabeli sa 51 bodom, osam više od Barselone i Real Madrida. Kako imaju uz to i meč manje, jasno je da su „jorgandžije“ na odličnom putu da osvoje titulu. Sa druge strane, Selta je deseta na tabeli sa 26 bodova.