Fudbaleri Barselone su ove nedelje u gostima savladali Betis sa 3:2 (1:0) u 22. kolu španske Primere

Poveo je Betis golom Borhe Iglesiasa u 38. minutu, da bi Barselona izjednačila golom Lionela Mesija u 59. minutu. Do potpunog preokreta Barselona dolazi u 68. minutu autogolom Viktora Ruisa.

Viktor Ruis se iskupio golom u 75. minutu i doneo Betisu izjednačenje. Konačan rezultat i pobedu Barseloni je doneo Francisko Trinkao golom u 87. minutu.

U pitanju je dete portugalske Brage koji je u Kataloniju stigao januara 2020. godine u transferu vrednom 31 milion evra.

„Veoma sam srećan zbog pobede i moramo da nastavimo ovako i da pobedimo na sledećem meču“, rekao je mladi 21-godišnji Portugalac.

Barselona je upisala 13 pobedu u prvenstvu i zauzima drugu poziciju sa 43 boda, sedam manje od prvoplasiranog Atletiko Madrida. Betis je na sedmom mestu sa 30 poena.

U narednom kolu, Barselona će dočekati Alaves, dok će Betis gostovati Viljarealu.