Fudbaleri Selte pobedili su u petak uveče na svom terenu Elče sa 3:1, u utakmici 23. kola španskog prvenstva.

Selta je povela u 45. minutu golom Santija Mine, a prednost je udvostručio Brajs Mendez u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Gol za Elče postigao je Emilijano Rigoni u 50. minutu, a konačan rezultat postavio je Mina, svojim drugim golom na utakmici u 69. minutu.

Ekipa iz Viga prekinula je niz utakmica bez pobede, a posle sedmog trijumfa u ligi popela se na deveto mesto na tabeli sa 29 bodova.

Elče je nastavio niz bez pobede, a posle devetog poraza zauzima pretposlednje, 19. mesto na tabeli sa 18 bodova.

Da podsetimo, pre pobede nad Elčeom, Selta je poslednji trijumf upisala još 30. decembra, a od tada je imala četiri uzastopna poraza i tri remija.