Fudbaler Partizana Sejduba Suma, postao je heroj svoje zemlje nakon što je uspeo da golom Gvineju odvede na Kup afričkih nacija u pobedi protiv Malija od 1:0.

Suma je u reprezentaciju pozvan naknadno pošto u poslednje vreme nije bio u milosti selektora jer su ga opuživali da lažira povredu i izbegava obaveze prema nacionanom timu.

On je u igru ušao u drugom poluvremenu i u 76. minutu doneo veliku radost domaćina udarcem sa oko 20 metara od gola.

Mali koji je lider grupesa 13 bodova, već je obezbedio mesto u Kamerunu i ima dva boda više od Gvineje, sada ostaje pitanje ko će sa prvog, a ko sa drugog mesta.

Gvineja će po 13. put učestovati na najvećoj smotri afričkog fudbala.

Do sada su plasman na završni turnir naredne godine obezbedili Kamerun (domaćin), Senegal, Alžir, Mali, Tunis, Gvineja, dok je današnjim remijem na gostovanju u Ugandi to učinila i Burkina Faso. Što znači da su, osim Kamerunca Makija Banjaka, dobili crno-beli još jednog predstavnika na Kupu afričkih nacija.