Fudbaleri Bajerna iz Leverkuzena i Borusije Menhengladbah odigrali su uzbudljiv meč 7. kola Bundeslige u kojem je postignuto sedam golova, a slavili su "farmaceuti" sa 4:3.

Bila je to četvrta pobeda Bajera ove sezone i drugi poraz popularnog „Menša“, koji je sada na sedmom mestu na tabeli Bundeslige.

Na poluvremenu je bilo nerešeno (2:2), a ispostavilo se da je četvrti gol Bajera, koji je postigao Julijan Baumgartlinger u 82. minutu bio presudan da bodovi ostanu u Leverkuzenu.

Borusija je povela u 18. minutu golom Larsa Štindla iz penala u 18. minutu.

Lukas Alario je prvi od dva gola na meču postigao u 27. a drugi u 41. minutu, pre toga je Štidl na pas Markusa Tirama u 30. minutu postigao svoj drugi gol na meču.

U drugom delu Leon Bejli je u 68. minutu doneo prednost domaćinu, da bi Baumgartlinger raspršio sve dileme oko pobednika.

Borusija je postigla gol u četvrtom minutu nadoknade, strelac je bio Valentino Lazaro, ali nije bilo vremena da gosti stignu do novog pogotka i eventualno boda.

U narednom kolu, Bajer će gostovati Arminiji, dok će Borusija dočekati ekipu Augsburga.