Zvezda Proleter slavlje

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Proleter (0:1) u gostima u okviru 5. kola Superlige i tako održali stoprocentan učinak ove sezone.

Gol odluke za šampiona Srbije postigao je El Fardu Ben iz slobodnog udarca u 76. minutu. Napadač sa Komora pokazao je da je u izvanrednoj formi i fenomenalno izvedenim prekidom nastavio golgetersku seriju.

Benov pogodak prekinuo je muke Zvezde koja je prikazala prilično bledo izdanje. U većem delu susreta izabranici Dejana Stankovića igrali su bezidejno uz dosta poteškoća u samoj završnici, ali nakon što domačin nije umeo da materijalizuje igru šampiona ispod svog nivoa, usledila je kazna.

Zvezda posle pet kola ima isto toliko pobeda, dok je Proleter posle dva trijumfa i dva remija upisao i prvi poraz.

Proleter – Crvena zvezda 0:1 (0:0)

Stadion: „Karađorđe“.

Sudija: Dragan Čolović.

Strelac: Ben u 76. minutu.

Proleter: Petrić, Janković (od 74. Mitrović), Leandro, Andrejević, Kovačević, Jovanović (od 19. Ilić), Bacanović, Knežević (od 64. Milošević), Pejić (od 64. Galić), Živojinović (od 74. Kojić), Mirosavljev.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Degenek, Rodić (od 46. Gobeljić), Petrović, Spiridonović (od 64. Gajić), Nikolić, Ivanić (od 46. Kanga), Katai (od 46. Tomane), Ben (od 77. Boaći).

90′ KRAJ UTAKMICE – Minimalna pobeda Zvezde u Novom Sadu

85′ Golman Proletera u prvom planu

Petrić je nastavio da niže intervencije i posle vrlo dobrog udarca Kange sa oko 20 metara.

84′ Gavrić u Petrića

Talentovani ofanzivac Zvezde probao je direktno iz slobodnog udarca sa levog boka, ali je poslao loptu pravo u čuvara mreže Novosađana.

76′ GOOOL! Ben – 0:1!

El Fardu Ben je majstorijom iz slobodnog udarca konačno slomio Proleter. Odmah potom je tražio izmenu pa je umesto njega šansu dobio Boaći.

74′ Žigić vrši poslednje dve izmene

Kojić je na terenu umesto Živojinovića, a Mitrović umesto Jankovića.

71′ Nikolić pored stative

Nikolić je pokušao sa velike udaljenosti da iznenadi golmana Proletera, ali nije pogodio okvir gola

64′ Dvostruka izmena domaćina i četvrta Zvezde

Knežević je ustupio mesto Miloševiću, dok je Galić zamenio Pejića. Sa druge strane, umesto Spiridonovića u igri je Gajić.

60′ Spiridonović propušta stopostotnu šansu

Ofanzivac Zvezde se posle proigravanja Nikolića našao u stopostotnoj šansi, ali je gađao prabo u Petrića.

Kanga Proleter Zvezda

54′ Gobeljić šutira, Pankov traži penal

Doneo je Zvezdin univerzalac svežinu koju je mogao da kruniše golom posle kornera koji je izveo Kanga. Gađao je glavom, ali je Petrić bio na mestu. Istovremeno u petercu domaćina oboren je Pankov, ali je Čolović ostao nem.

49′ Četvrti korner za Proleter

Mirosavljev je iznudio novi korner, ali je i posle ovog prekida mreža ostala mirna.

46′ POČELO JE DRUGO POLUVREME

Stanković je pred drugih 45 minuta izvršio tri izmene, umesto Rodića u igri je Goblejić, Kanga je zamenio Ivanića, a Tomane Kataija.

45+2′ Kraj prvog poluvremena

45′ Katai slabo

Novi prekid za crveno-bele i još jedan mlak pokušaj, ovaj put Kataija.

42′ Ben u živi zid

Leandro je prekršajem zaustavio Bena na 18 metara od gola. Napadač Zvezde izveo je slobodan udarac, ali je lopta od đivog zida otišla u korner posle kojeg je Petrić rutinski otklonio opasnost.

38′ Pretnja domaćih

Bacanović je uputio udarac sa ivice šenaesterca, preslab da bi stavio Borjana na ozbiljnije muke. Gosti koriste činjenicu da šampion ne pokazuje dovoljno energije da uspostavi inicijativu.

31′ Proleter traži penal

Katai je glavom udario loptu i pogodio sebe u ruku u šesnaestercu gostiju. Čolović je ostao nem u ovoj situaciji što je izazvalo proteste igrača Proletera.

29′ Gajić u Leandra

Pokušao je Zvezdin bek iz pozicije koja je obećavala, ali je lopta na putu do gola okrznula Leandra i promenila pravac.

Nikolić Zvezda Proleter

23′ Pauza za osveženje

Usled velike vrućine na stadionu „Karađorđe“ arbitar Čolović dozvolio je akterima da se osveže tokom kratke pauze.

19′ Prinudna izmena domaćina

Povređenog Branislava Jovanovića zamenio je Jovan Ilić.

16′ Zvezda diktira tempo

Ivanić je pokušao posle slaloma po levom krilu, ali je Leandro ponovo bio odličan u  defanzivi i izbio loptu u korner. Ni posle novog prekida Petrić nije imao povod da interveniše.

13′ Korner za Proleter

Odgovorio je Proleter napadom po desnom boku i iznudio korner. U gužvi pred golom crveno-belih nije dobro reagovao Mirosavljev pa je Petrović lako otklonio opasnost.

Spiridonović Proleter Zvezda

10′ Leandro pokvario plan Kataija

Prekršaj Jankovića nad Rodićem doneo je solobodan udarac Zvezdi na levom boku. Katai je izveo prekid, pokušao da direktno savlada Petrića, ali je Leandro dobro intervenisao i glavom izbio loptu.

6′ Jovanović probao Borjana

Snažno je šutirao fudbaler Proletera sa oko 30 metara i dobro namučio Borjana koji se opružio i loptu prosledio van okvira gola.

4′ Prvi korner za Zvezdu

Spiridonović je zapretio posle udarca iz ugla, ali su se domači defanzivci lako odbranili.

1′ UTAKMICA JE POČELA

17.20 – SASTAVI

Stanković je odlučio da usled gustog rasporeda napravi nekoliko rotacija u timu u odnosu na startnu postavu protiv Evrope. U postavi su ponovo dva obavezna mlada igrača – Petrović i Nikolić, dok su izostali Sanogo i Kanga. Takođe, umesto Milunovića i Gobeljića u igri su Pankov i Gajić.

Najraspoloženiji pojedinci u susretu sa Evropom Ben, Ivanić i Katai, ostali su među starterima i na domaćoj sceni.

Proleter: Petrić, Janković, Leandro, Andrejević, Kovačević, Jovanović, Bacanović, Knežević, Pejić, Živojinović, Mirosavljev.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Degenek, Rodić, Petrović, Spiridonović, Nikolić, Ivanić, Katai, Ben.