EPA-EFE/CESARE ABBATE

Srbin baš nedostaje Laciju, Napoli opet ima šampionske namere

Šampion Italije Napoli vezao je dve pobede na startu sezone, pošto je kod kuće savladao Sasuolo rezultatom 2:0, dok je povratnik u elitu Đenova napravila veliko iznenađenje jer je kao gost pobedila Lacio sa 1:0.

Napoli je poveo golom Viktora Osimena iz penala u 16. minutu, a gosti su od 52. igrali sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton dobio Maksim Lopez.

Đakomo Raspadori u 60. minutu nije iskoristio drugi penal na meču za Napoli, ali je četiri minuta kasnije konačan rezultat postavio Đenaro di Lorenco.

Uroš Račić je igrao za Sasuolo od 61. minuta.

Gol Matea Retegija u 16. minutu bio je dovoljan Đenovi da savlada Lacio u Rimu i stigne do prve pobede od povratka u Seriju A.

Lacio je doživeo drugi poraz u sezoni, što je jasan pokazatelj koliko im fali Sergej Milinković-Savić, koji je prošle sezone uz Ćira Imobilea bio najbolji igrač.