EPA-EFE/PETER POWELL

Potpuno lud meč

Fudbaleri Liverpula pobedili su kao gosti Njukasl rezultatom 2:1 u meču trećeg kola engleske Premijer lige, iako su više od 60 minuta igrali sa desetoricom posle isključenja kapitena ekipe Virdžila Van Dajka.

Njukasl je poveo u 25. minutu golom Entonija Gordona, a samo tri minuta kasnije Van Dajk je dobio direktan crveni karton.

Delovalo je tad da će bodovi ostati u Njukaslu, ali je u finišu meča viđen veliki preokret.

Rezervista Darvin Nunjez je prvo izjednačio u 81. minutu nakon što mu se lopta srećno odbila, a on snažno i precuzno šutirao, da bi zatim u trećem minutu nadoknade posle dodavanja Mohameda Salaha doneo pobedu „crvenima“.

Njukasl je pre svega toga pogodio i stativu preko Almirona, stvorio je više izglednih prilika, ali je ostao bez plena u finišu.

Liverpul je pobedom stigao do sedmog boda i četvrtog mesta, dok je Njukasl posle drugog vezanog poraza ostao na 13. mestu sa samo tri osvojena boda, ali pred „svaraka“ je sada znatno lakši raspored.